Katarzyna Berenika Miszczuk “Ja, ocalona”

Katarzyna Berenika Miszczuk “Ja, ocalona”

Katarzyna Berenika Miszczuk powraca z finałowym tomem serii diabelsko-anielskiej! Co czeka Wiktorię Biankowską w powieści “Ja ocalona” (https://www.taniaksiazka.pl/ja-ocalona-katarzyna-berenika-miszczuk-p-1432104.html)? Tego nie możesz przegapić!

Nic nie może przecież wiecznie trwać

Wiktorii w końcu udało się opuścić Tartar i od tamtych dramatycznych przeżyć minęło wiele lat. Upadła diablica zdołała uratować zaświaty i własny związek. Szczęście i spokój jednak nie trwa wiecznie. Jej miłość i losy świata ponownie muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Naszej bohaterki zbytnio nie dziwi fakt, że znów musi stanąć do walki o to, co dla niej ważne. Spokój, jaki towarzyszył jej przez ostatnie dziesięć lat był zbyt piękny, by trwać wiecznie. W dodatku, gdy żyje się w otoczeniu diabłów, komplikacje nastąpią prędzej, czy później. Wiktorię czeka ostateczne starcie z widmem zagłady.

Diabły i ich rozterki

Znajomi niedoszłej anielicy też nie mają w życiu łatwo. Lucyfer cierpi na depresję. Odmawia przy tym każdemu, kto chce mu pomóc. By ulżyć swemu cierpieniu postanawia przyspieszyć Apokalipsę. Skoro nic nie ma dla niego sensu, chce jak najszybciej doprowadzić do końca świata. Azazel z kolei wkrótce wyjdzie z anielskiego więzienia. Trafił tam po nieudanej próbie rozpętania Wielkiego Kataklizmu. Wiktoria przeczuwa, że jego wyjście na wolność nie wróży niczego dobrego. Beleth wędruje po świecie, starając się odnaleźć mityczne stworzenie, którego nikt nie widział od wieków. Jakby tego było mało, nasza bohaterka staje przed kolejnym ważnym zadaniem. Zostaje wybrana do pracy przy anielskim programie Top Angel. W jej zespole są także cherubin Uzjel, skazany na odosobnienie Metatron i mnóstwo innych postaci historycznych.

Czy finał będzie szczęśliwy?

Fani serii diabelsko-anielskiej autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk czekali na ostatni tom przygód Wiktorii Biankowskiej niemal dziesięć lat. Po lekturze poprzednich części cyklu czytelnicy chcą poznać odpowiedzi na takie pytania jak:

  • czy świat czeka nieuchronna Apokalipsa?
  • czy Wiktoria i jej ukochany będą nadal razem?
  • jaki los spotkał kota Behemota?
  • co się stało z Piotrem?
  • czy nawet diabły zasługują na szczęśliwe zakończenie?

Rozwiązanie tych i innych zagadek znajdziecie w “Ja ocalona”, brawurowej i okraszonej humorem, powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk. Będziecie czytać z zapartym tchem!

O autorce

Katarzyna Berenika Miszczuk urodziła się 2 września 1988 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest lekarzem, jednak postanowiła pójść za swoją pisarską pasją. Pierwszą powieść, zatytułowaną “Wilk” napisała już w wieku 15 lat, a wydano ją trzy lata później. Twórczość tej pisarki doceniają krytycy i wierne grono czytelników. W skład jej bestsellerowej serii o aniołach i diabłach wchodzą tomy “Ja, diablica”, “Ja, anielica”, “Ja, potępiona” oraz “Ja, ocalona”. Autorka napisała także inny, równie popularny cykl o przygodach młodej szeptuchy Gosławy Brzózki oraz tajemniczego Mieszka. Seria “Kwiat paproci” składa się z tomów “Szeptucha”, “Noc Kupały”, “Żerca”, “Przesilenie” oraz prequelu o losach mentorki Gosi, “Jaga”. Oprócz licznych powieści, Katarzyna Berenika Miszczuk stworzyła również szereg opowiadań.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Eliza