Katarzyna Berenika Miszczuk przedstawia nowe i fascynujące przygody Wiktorii!

Katarzyna Berenika Miszczuk przedstawia nowe i fascynujące przygody Wiktorii!

Z chęcią sięgam po książki z gatunku fantasy. Cieszy mnie też fakt, że pojawiają się świetne powieści sygnowane nazwiskami polskich autorów i autorek. Zapoznałem się z poprzednimi częściami z tej serii, które przypadły mi do gustu. “Ja ocalona” znalazła się zatem na liście lektur do przeczytania. Po raz kolejny trafiłem do fascynującego świata wykreowanego przez autorkę.

Wiktoria Biankowska po długiej przerwie wkracza do akcji

Ładnych parę lat minęło od ostatniego spotkania z Wiktorią. Zastanawiałem się, czy dłuższa absencja nie odbije się negatywnie na treści. Z drugiej strony wiara w talent Katarzyny Bereniki Miszczuk okazała się silniejsza i przewyższyła ona obawy. Te z kolei zostały całkowicie rozwiane podczas czytania. Wiktoria powróciła w wielkim stylu, stając się bohaterką równie wielkich i emocjonujących wydarzeń. Nie mogło stać się inaczej, skoro kilka lat spędziła jako stażystka w samym piekle – w takim miejscu z pewnością można się wiele nauczyć. Po wydostaniu się stamtąd liczyła, że jej los odmieni się na lepszy. Tyle że nie wszystko ułożyło się tak, jak sobie tego życzyła. Co prawda jej obecnym zajęciem jest praca nad programem o wdzięcznej nazwie Top Angel, lecz nie oznacza to, że wszystko jest w porządku. Gdzieś na horyzoncie zaczynają pojawiać się czarne chmury. Sam władca piekieł postanowił dać upust swojej złości, a to zwiastować może Apokalipsę. Ma on plan, który zamierza zrealizować i jedno jest pewne – jeśli tak się stanie, to z pewnością nie będzie to coś, czego warto doświadczyć. Mimo to jest ktoś, kto podczas swojego pobytu w piekle dobrze poznał tok myślenia diabła i jego motywacje. Na arenę wydarzeń wkracza Wiktoria i zaczynają się zmagania pomiędzy dobrem a złem.

“Ja, ocalona” – fantastyczna fabuła, humor i ciekawe postacie

Powieści z Wiktorią w roli głównej od samego początku cechowały się oryginalnością, humorem i wciągającą treścią. Ta książka również posiada te walory i zapewnia świetną rozrywkę. Luźny styl, barwne opisy i wydarzenia nie pozwalają się oderwać od lektury. Co jakiś czas salwy śmiechu też są gwarantowane. To dobra książka, jeśli ma się ochotę na rozrywkę, która odpręża. Klimat poprzednich części został zachowany i przyznam się, że na to liczyłem przed rozpoczęciem czytania. Może styl pisania jest odrobinę inny, w końcu minęły lata od poprzedniej książki z tej serii, lecz nie ma to większego wpływu na treść. Jest wszystko to, za co polubiłem wcześniejsze powieści i to jest najważniejsze. Czytelnicy, którzy znają poprzednie tomy, będą zadowoleni. To rewelacyjna historia, z którą warto się zapoznać.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Eliza