Fantastyka w dobrej postaci

Fantastyka w dobrej postaci

Fantastyka ma różne oblicza. Mogliśmy się tego dowiedzieć na podstawie różnych książek, jakie w chwili obecnej można otrzymać na rynku. Dzięki temu można przekonać się, że ten gatunek literacki da się polubić i to w pozytywnym sensie. Fantastyka jest dla wszystkich, tylko po prostu każdy musi znaleźć swoją książkę i swojego autora, który pisze przekonywająco. Jednym z takich autorów jest (a właściwie autorką) Katarzyna Berenika Miszczuk. W 2020 roku wydaje ona na rynek książkę pt. Ja ocalona od Tania Książka.

Autorka od wszystkiego

Niektórzy mówią, że Katarzyna Berenika Miszczuk to taka autorka od wszystkiego. Gustuje w fantastyce, ale tak naprawdę w jej dorobku literackim można napotkać wszystkie gatunki. Napisała nie tylko opowiadania sensacyjne, ale zdarzyła jej się również historia z miłością w tle. Zadebiutowała w młodym wieku (2004 rok) opowiadaniem “Wilk”, który doczekał się nawet kontynuacji i kolejnych tomów. Wszyscy najbardziej znają ją z książki pt.”Kwiat paproci”. To bardzo uzdolniona pisarka, która dobrze piszę, dlatego warto sięgnąć po “Ja,ocalona”.

Wiktoria Biankowska

Całkiem możliwe, że część osób będzie wiedziała co to za książka, bowiem na jej wydanie czekali aż dziesięć lat. W tym czasie autorka nie próżnowała i pisała inne książki. Tym razem Miszczuk postanowiła powrócić do jednej z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek w ostatnich czasach – do Wiktorii Biankowskiej, która miała do czynienia z samym diabłem. Najnowsza książka to czwarty tom przygód Wiktorii oraz jej anielsko – piekielnych znajomych. Do tej serii od początku należą “Ja, diablica”. Do serii należą także “Ja, anielica” oraz “Ja, potępiona”. Aby móc przejść do tomu czwartego, należy cofnąć się do trzech poprzednich książek, aby mieć pełny obraz sytuacji.

W tomie czwartym przekonamy się, że Wiktoria już niedługo będzie miała do czynienia z samą Apokalipsą. Dziewczyna dziesięć lat temu wygrała z samym diabłem. Opuściła Tartar i wydawać by się mogło, że czas na szczęśliwy happy end. Nic bardziej mylnego. W szczególności, że sam Lucyfer ma problemy i depresję. Nie może sam sobie z nimi poradzić, przez co mści się na Apokalipsie. Wiktoria pracuje nad anielskim programem Top Angel. Wydawać by się mogło, że jej życie jest już w miarę spokojne, ale to tylko pozór. Kto raz nadepnie na odcisk samemu Lucyferowi, ten może być pewien, że nie zostanie zapomniany. Dlatego już niedługo Wiktoria będzie musiała przygotować się do walki razem ze swoim anielskim zastępem przy boku.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Eliza